Preskoči na glavni sadržaj

Čokoladni husarski uštipci

153

Husarci na malo drugačiji način sa crnom i bijelom čokoladom

Husarci na malo drugačiji način sa crnom i bijelom čokoladom

Sastojci

tijesto
600g brašna(pola oštro pola glatko)
400g maslaca
200g samljevenih badema ili lješnjaka
2 žlice kakaoa
i još
100g krupnije mljevenih badema ili lješnjaka
4 žlice slatkog vrhnja ili ulja
1 žlica instant kave(nesice)

Priprema

1.

Od navedenih sastojaka umjesute tijesto i podjelite ga u dva dijela.U jedan dio stavite kakao.

stavite u hladnjak na dva sata

2.

Od dobivenog tijesta napravite malene kuglice veličine oraha,načinite rupicu i uvaljajte u bademe

Image
3.

Uštipke pecite na srednjoj prečki u prethodno ugrijanoj pećnici na 200 stupnjeva 10-tak minuta

4.

Kada se ohlade filujte ih čokoladom.

Čokoladu otopite na pari sa vrhnjem ili uljem.

U već otopljenu bijelu čokoladu dodajte žlicu instant kave

5.

Tamne uštipke punite sa bijelom kremom a svijetle tamnom.

Neka vam se kolači suše ,kada vam se stisne čokolada tek ih onda slažite u kutije

6.

Od ove količine vam izađe 100 komada

19

Odlični.. 🙂

Odlični čokoladni uštipci...Sretan Božić!

Ja upravo napravila tijesto, ali se mrvi i ne mogu nikako napraviti kuglice, pooomoooććć   😲

Ovako je ispalo drugima

+4

Pogledaj sve fotke