Sastojci
Priprema
U toplo mleko razmutit kvasac sa kašikom šećera (posuti odozgo sa malo brašna). pokriti i ostaviti da uskisne.
Puter (u originalnom receptu je mast, ali je ja ne volim) dobro umutiti sa žumancima, dodati ukisao kvasac i brašno. Lepo umesiti da se dobije meko testo, koje se ne lepi za ruke.
Belanca umutit čvrsto (sa zrnom soli), dodavati polako šećer i još malo mutiti. U to dodati orahe.
Testo podeliti na četiri jufke (ne mora da stoji da nadodje). Svaku jufku oklagijom rastanjiti u pravougaoni oblik i premazati sa po dve-tri kašike fila.
Umotavati ih u rolat i seći na pužiće (oko1, 5cm široke).
Na pleh od rerne staviti papir za pečenje i redjati pužiće sa sečenom stranom na gore.
Peći na 200C oko 20 min. (u zavisnosti od vaše rerne).
Kad su pečeni, mali ih prohladiti i valjati u prah-šećer zamirisan valinom.
Prijatno i uživajte!
Kako je tebi ispao recept?
11