Preskoči na glavni sadržaj

PUNJENA SVINJSKA PEČENICA

4

Nisam ovde videla ovaj recept,a ja ga imam već dvadesetak godina iz nekog novogodišnjeg dodatka Bazara.Volim za veće proslave da ga spremam a može i hladno da se posluži leti uz puno salate.

Nisam ovde videla ovaj recept,a ja ga imam već dvadesetak godina iz nekog novogodišnjeg dodatka Bazara.Volim za veće proslave da ga spremam a može i hladno da se posluži leti uz puno salate.

Sastojci

1,5-2 kg svinjske pečenice(deo krmenadle u komadu,bez kostiju)
1 kom. kobasice poput čajne ili još bolje domaća dimljenaa
so,ulje

Priprema

1.

Prvo i osnovno naoružati se sa dva duga uska noža poput onih za filetiranje,izbaciti sve iz kuhinje,naročito muža jer uvek misli da sve zna najbolje.Sesti,izbrojati da 99 i nazad pa krenuti na meso.Ustvari nije ništa problem,treba naći sredinu mesa i nožem praviti otvor u koji će se ubaciti kobasica a da se pri tome meso ostane celo .Pošto meso može biti duže od noža najbolje je i sa druge strane ubaciti nož pa tako napraviti"tunel" u mesu.Može tu pomoći i neka dugačka varjača,važno je da se otvor malo proširi zavisno od vrste kobasice koja će se ubaciti.Prvi put sam probala sa čajnom,ali je ona previše suva(o hemiji u kupovnim suhomesnatim proizvodima neću ovaj put)tako da su domaće dimljene najbolja preporuka.Posoliti meso spolja malo samo.

Ugrejati 3-4 kašike ulja,preliti napunjeno meso sa svih strana da se napravi fina korica i staviti ga u rernu da se peče na 200 C.Dužina pečenja zavisi od veličine mesa ,ali jedno sat vremena sigurno.

Kada je meso pečeno izvaditi i ostaviti samo malo da se prohladi pa iseći na tanke odreske i poslužiti uz sos po ukusu i sezonsko povrće i puno salate. 

Posluživanje

Pošto je stigao mladi grašak morala sam ga probati.Zimi može fino sa kiselim kupusom.

Ako neko parče preostane uz majonez i senf može biti osnova sendviča.Ma kombinacija hiljadu. 

11

🙂

Za nas dve jedno celo svinjče pa da ga dekorišemo i ispunjavamo🍻

I ja svašta zabadam po mesu 😁 nisam bik, al volim konkretno 😁

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)