Htjela sam da pravim jambalayu ,ali kada sam vidjela da nemam sve potrebne satojke nastade ovo fino ukusno jelo.Za sve ljubitelje ljute hrane.
Htjela sam da pravim jambalayu ,ali kada sam vidjela da nemam sve potrebne satojke nastade ovo fino ukusno jelo.Za sve ljubitelje ljute hrane.
Sastojci
Priprema
Paprike,paradaize i krompire izrezite na kocke i stavite na stranu.Rizu operite i ocijeditite.Kobasice izrezite na kolutove.
Luk proprzite desetak minuta do zlatno braonkaste boje.Dodajte paprike i proprzite nekoliko minuta.
Zatim dodajte krompire,feferone i kobasice i malo proprzite.Dodajte paradaiz i kuhajte nekoliko minuta.
Dodajte zacine,rizu i vodu i sve lagano pomijesajte.
Poklopite serpu i kada pocne da kuha pomijesajte ,smanjite na srednju temperaturu.Kada vidite da je nestalo vode pomijesajte i smanjite na najnizu temperaturu i kuhajte dvadesetak minuta uz povremeno mijesanje.
Kako je tebi ispao recept?
2