Preskoči na glavni sadržaj

kolačići od badema

9

još jedan recept moje prijateljice Branke… ovih kolačića bi mogla kilu pojist! :D

još jedan recept moje prijateljice Branke… ovih kolačića bi mogla kilu pojist! :D

Sastojci

75 g cukara
25 g škroba gustin
15 g kakaa
malo kaneli (cimeta)
cukar za valjanje

Priprema

1.

istući čvrst snijeg od bjeljanjaka

2.

pomalo umješati sve ostalo, :D

3.

u štamp (tepsiju, rernu) staviti peki papir (papir za pečenje)

4.

oblikovati kuglice veličine oraha, uvaljati ih u cukar i peći na 180 stupnjeva oko 10ak minuta

5.

jist, jist, jist! :D

Posluživanje

- kuglice valjam u smeđi šećer, boljeg je okusa

6

-hm… nisam probala delat bez cukra, al vrijedi probat! :) -na brege je zgrasal… z bršjanon obrasal… mooooj kaaaastav… :D karamelizirat će se onaj cukar ki se prospe okolo. onaj cukar na kolačićima će bit jušto kako rabi! :)

Bravo za Branku i njen recept i nasu vrednu kuharicu koja je sa nama sve to fino podelila!:)))

Zanimljivo, a može li totalno bez cukra??

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)