Preskoči na glavni sadržaj

Kiseli kupus sa ribom

60 minuta
9

U vrijeme nadolazece zime,kad ocekujemo bjeli pokrivac od snjega ,mozemo pojesti i nesto lagano,ali jako ukusno,nemora se bas uvjek kad je hladno jesti jaka hrana,ali mozda ima i onih koji nece voljeti ovo jelo ,ali moram reci da je bogatsvo svake kuhinje poaosob bas taj car da napravite nesto neobicno,a istovremeno ukusno i zdravo!!!!!Ovaj receptic je posvecen mojoj prijateljici *Delva** sa zeljom da cim prije isproba ovaj receptic i da mi da svoje misljenje***!!!!!

U vrijeme nadolazece zime,kad ocekujemo bjeli pokrivac od snjega ,mozemo pojesti i nesto lagano,ali jako ukusno,nemora se bas uvjek kad je hladno jesti jaka hrana,ali mozda ima i onih koji nece voljeti ovo jelo ,ali moram reci da je bogatsvo svake kuhinje poaosob bas taj car da napravite nesto neobicno,a istovremeno ukusno i zdravo!!!!!Ovaj receptic je posvecen mojoj prijateljici *Delva** sa zeljom da cim prije isproba ovaj receptic i da mi da svoje misljenje***!!!!!

Sastojci

za
potrebno je
600-800g sjeckanog kiselog kupusa
600g ribe morske po zelji(bez glave i repa)
2 luka crvena
2 rajcice (ili 1 konzervu)
1casa piva
1-2 listica lovora
2 zlice ulja ili druga masnoca

Priprema

1.

Kiseli kupus, operite dobro u hladnoj vodi procjedite, u medjuvremenu u visu posudu stavite ulje da se zagrije, dodajte sjeckani luk i dinstajte polagano podlijevajuci sa pivom ,stavite lovorov list i rajcicu (ako je sveza isjeckanu)popaprite, pirjajte dog kupus dobro ne omeksa zatim odozgo poredajte komade ociscene ribe, pospite sa sjeckanim persunom ako treba podlijte i sa malo vode i pustite da se dobro iskrcka, povremeno posudu samo protresite, zbog toga pustite da se krcka na laganijoj vatri, kuhajte dok riba nije kuhana, po ,zelji kao prilog ,u medjuvremenu ,stavite kuhati nekoliko oguljenih krumpira ,ali citavih , vodu malo posolite, VAZNO ::pazite na sol ,jer kupus je uvijek dovoljno slan.Kod serviranja::u sredinu tanjura stavite kupus oko njega krumpire i i sve to pokrijte komadima ribe

Posluživanje

Uz ovo jelo odlicno prija ili casa piva ili casa bjelog dobrog vina,kusajte,jako neobicno,alu ukusno i zdravo,pogotovo za osobe koje pate od koresterola!!!!!!

4

Divna posveta a i receptic draga moja!!!Nisam nikad probala ovako nesto ali mi nije palo ni na pamet.Hvala ti draga Stefice na ovim divnim idejama i na tvojim receptima!!!Veliki pozdrav !!!! :-))))))

Drago mi je da ti je pricinio radost to mu je i bila uloga,srecu cine male stvari,takodje se zahvaljujemi nasoj prijateljici*58jaka**..

Draga mnoja prijateljice, hvala ti puno na receptu i sigurno cu ga iprobati sto prije mognem.Ribu volim a riba sam u horoskopu, kiseli kupus takode, volim ga friskog jesti kao salatu, kuhanog, sarmu itd.Znaci recept je za 10 i hvala ti puno sto si ga posvetila meni..Kad budem pravila bice i slika tako da znas…Veliku pusu ti saljem…!!!

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)