Preskoči na glavni sadržaj

Ftičekovi kolačeki 2

60 minuta
59

David mi je iz škole za Valentinovo došao s riječima;Mama jeo sam naj,naj finiše kolače na svetu!!!!A ftičeki su vam spekli tak fino-pitam ja???Ma kakšni ftičeki-to ti je teta Nena pekla-nazovi ju za recept!!!!!Sreća naša da teta u školi tak fino kuha ......Sve fino.....a ne ko doma!!!

David mi je iz škole za Valentinovo došao s riječima;Mama jeo sam naj,naj finiše kolače na svetu!!!!A ftičeki su vam spekli tak fino-pitam ja???Ma kakšni ftičeki-to ti je teta Nena pekla-nazovi ju za recept!!!!!Sreća naša da teta u školi tak fino kuha ......Sve fino.....a ne ko doma!!!

Sastojci

za

Priprema

1.

Zamijesiti tijesto od kvasca kojeg ste namočili sa malo šećera i toplog mlijeka.Dodati šećer,prašak za pecivo,vanilin šećer,jaja,sol,brašno i preostalo mlijeko.Tijesto ostavimo na toplom pokriveno kuhinjskom krpom oko 1 sat,da se mu volumen udvostruči.

Image
2.

Raditi male loptice i od njih napraviti duguljasti valjak,kojeg tada umotate .Stavite ih u lim od električne pećnice(može u 6 redova po 5 komada).Što su manji -to su ljepši.Od ove smjese dobiju se kolačići za 4 tepsije.Ostaviti ih da se dižu oko 15 minuta,pa ih premazati umućenim žumanjkom ili jajetom.Peku se na 180-200 stupnjeva dok ne dobiju lijepu boju.

Image
3.

Za premaz skuhati vodu sa vanilin šećerom i rumom.Vrućim premazom premazati uz pomoć kista vrele kolačeke čim ih izvadite iz pećnice.

Image

8

Hvala Ančice,cure...Sretan Uskrs i vama!!!👋

Preslatki i moje curke su radile frčeke, piliće kako ih zovemo  i stavoimo za okeco grožđicu  vole djeca frkati frčeke..Super ti je ovaj receptić

..SRETAN USKRS!!!

Ftičekove kolačeke broj 1 sam probala i bili su fantastični. Na redu je broj 2.

Ovako je ispalo drugima

+2

Pogledaj sve fotke