Preskoči na glavni sadržaj

Franz Ferdinand torta

120 minuta
210

Iako će neke asocirati na poznati istoimeni band, austrijski nadvojvoda Franz Ferdinand von Österreich-Este, bio je inspiracija ovoj torti. Sladokusci i željni sofisticiranog, a nenametljivog luksuza, doći će na svoje.
Recept je isproban i prilagođen prema originalu recepta iz knjige Es hat Ihm sehr geschmeckt – Aus der Küche und dem Leben der Katharina Schratt autorice Basche Batorske.

Iako će neke asocirati na poznati istoimeni band, austrijski nadvojvoda Franz Ferdinand von Österreich-Este, bio je inspiracija ovoj torti. Sladokusci i željni sofisticiranog, a nenametljivog luksuza, doći će na svoje.
Recept je isproban i prilagođen prema originalu recepta iz knjige Es hat Ihm sehr geschmeckt – Aus der Küche und dem Leben der Katharina Schratt autorice Basche Batorske.

Sastojci

Za premazivanje kalupa
Za kremu
140 g fino naribane gorke čokolade
3 kuhana i fino pasirana žumanjaka

Priprema

1.

Žumanjke sa šećerom pjenasto izmiješajte.

2.

Bjelanjke istucite u čvrsti snijeg, te ga naizmjenično s bademima pažljivo umijašajte u masu žumanjaka.

3.

Smjesu stavite u namašćen i brašnom posut kalup (Ø 22 cm) za pečenje torte i pecite u prethodno zagrijanoj pećnici na 160°C oko 90 minuta.

4.

Nakon pečenja tijesto pustite da se ohladi u kalupu u ugašenoj pećnici.

5.

Omekšali maslac sa šećerom pjenasto izmiješajte, dodajte naribanu čokoladu i pasirane kuhane žumanjke, te sve izmiješajte u baršunastu kremu.

6.

Ohlađeno tijesto za tortu prepolovite, nadjenite kremom u tankom sloju, te je izvana cijelu namažite s ostatkom kreme.

Posluživanje

Prije posluživanja tortu ukrasite čokoladnim ukrasima i bademima.

Savjet

Kako biste zadržali svježinu, pečeno tijesto, po želji, poprskajte likerom od badema (klasičnim ili razrijeđenim).

10

tortu sam pravila, ali moram reci da mi se nikako nije svidjela. ni mom muzu. torta je zavrsila u kanti za smece🙁

joj divno izgleda!!!

jućer sam radila tortu, ali sam umjesto badema stavila musle (izmiksane kao brašno) tortu sam pekla malo duže….odlična…probajte

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)