Preskoči na glavni sadržaj

Crna čoko kraljica

28

Mislim da naziv kaže sve sam po sebi...Druge riječi su suvišne...

Mislim da naziv kaže sve sam po sebi...Druge riječi su suvišne...

Sastojci

KORA:
5 bjelanjaka
6 kašika šećera
4 kašike ulja
4 kašike brašna
2 kašike kakaoa
1/2 praška za pecivo
2 kašike mlijeka za natopiti koru
KREMA
5 žumanjaka
120g šećera
3 vanilija šećera
4 kašike gustina
220g margarina
150g čokolade za kuvanje
GLAZURA
200ml slatke pavlake
200g mliječne čokolade
JOŠ
200g petit keksa
4 kašike marmelade

Priprema

1.

Umutiti bjelanjke skoro do kraja.Dodati šećer i ulje mutiti do kraja.Lagano umješati brašno,prašak za pecivo i kakao.Sipati u podmazanu brašnom posutu tepsiju veličine 21*36 i peći 15-ak minuta.Pečenu mlaku koru preliti sa 2 kašike toplog mlijeka.

2.

Žumanjke,gustin i malo mlijeka izmiksati i ukuhati u vruće mlijeko u koje ste dodali šećer i vanilin šećer.Kada je krema gusta skinuti i u vruće dodati margarin.Dobro promješati i dodati omekšalu čokoladu.

3.

Slatku pavlaku i čokoladu staviti na paru da se čokolada otopi.Ali paziti da ne prokuha.

4.

Redati:Kora,pola kreme,petit keks namočen u mlijeko,marmelada,ostatak kreme i glazura.

8

Al znam ja! pozdrav i tebi!

Draga SanjaBB recep sam nasla u jednom kulinarskom casopisu "DOBRA HRANA",ako hoces mogu poslati i datum kad je casopis izasao.Tako koliko si ti SAMA slozila ne znam......LIJEP POZDRAV

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)