Nemojte ih peći više od 7 minuta/bit će tvrde. Nesmiju biti ni tanko razvaljane
Božič je prosao ali evo mojih medenjaka,mogu se pravit i kad nije Božič ;)
Božič je prosao ali evo mojih medenjaka,mogu se pravit i kad nije Božič ;)
Sastojci
Priprema
1.
sve sastojke za tijesto umijesimo,ostavimo u frezideru 2 sata odmorit.
2.
sve sastojke za tijesto umijesimo,ostavimo u frezideru 2 sata odmorit.
3.
razvaljamo i kalupima napravimo kolacice koje stavimo pec.Pečemo na 160st/7 minuta
4.
kad su ispecene i još vruče namažemo ih žumanjkom da se sjaje i ohlađene ukrasimo.nemoramo cekat da odstoje.odmah su mekane a mogu se jesti
5.
razvaljamo i kalupima napravimo kolacice koje stavimo pec.
6.
za glazuru:bijelanjak istučemo sa šečerom
7.
za glazuru:bijelanjak istučemo sa šečerom
Savjet
Kako je tebi ispao recept?
Poslikaj i pohvali se! :)
4