Ovo je moj najdrazi kolac.. Poslala mi ga je prija iz amerike pa su sve mjerice u cups ili casama i žlicama...znaci sve mjerite u casi za kavu,al onu malo vecu kao od nesscaffee-a.. :)
Ovo je moj najdrazi kolac.. Poslala mi ga je prija iz amerike pa su sve mjerice u cups ili casama i žlicama...znaci sve mjerite u casi za kavu,al onu malo vecu kao od nesscaffee-a.. :)
Sastojci
Priprema
Mali savjet: umjesto jabuka mozete stavit i visnje. bude jednako ukusno. :)
Posluživanje
Zagrijte pecnicu na 175 stupnjeva. U veliku zdjelu pomjesajte brašno,sol,prašak za pecivo i 2 čaše šećera,zatim umješate biljno ulje,razmucena jaja,sok od naranče i ekstrakt od vanilije. Dobro promješate. Naribate jabuke i pospite ih sa mješavinom cimeta i šećera.Nauljeno tepsiju prelijemo s pola mješavine tijesta i na to stavimo 1/2 izribanih jabuka,zatim ostatak tijesta i ostatak izribanih jabuka,te stavimo pec na 175 stupnjeva 70-90 min. Eto,nadam se da ćete guštat jer je stvarno ukusno.
jabuke se originalnom receptu rezu na tanke kriske,al po meni je kolac puno sočniji sa izribanim jabukama. 🙂
Kako je tebi ispao recept?
4