Preskoči na glavni sadržaj

Tortice od sira

77

Šta reči,ovaj dio mi je najgori nikad neznam kaj bi napisala,zavirila malo u friškač i vidjela da mi je ostalo sira od neki dan pa ubacila kaj mi je palo pod ruku  i tak je došlo do ovog recepta kojem je ime dala moja mala šinjorina bella:)))))

Šta reči,ovaj dio mi je najgori nikad neznam kaj bi napisala,zavirila malo u friškač i vidjela da mi je ostalo sira od neki dan pa ubacila kaj mi je palo pod ruku  i tak je došlo do ovog recepta kojem je ime dala moja mala šinjorina bella:)))))

Sastojci

TIJESTO: 350 g svježeg sira,cca 400 g brašna ,1 jaje ,1 žlica vrhnja,150g margarina , 1 mala žličica soli i pola pecilnog praška.
OSTALO: 1 jaje za premazivanje,oko 50g margarina za mazanje tijesta(listova)sezam

Priprema

1.

Zamijesimo tijesto i stavimo ga u frižider na pola sata da odmori.

2.

Tijesto oblikujemo u kobasicu

Image
3.

Izrežemo na 6 djelova

Image
4.

Svaki taj dio razvaljamo na veličinu tanjura i premažemo ga otopljenim margarinom

Image
5.

I slažemo jedan na drugi a svaki drugi posipamo sezamom .

Image
6.

Tako sve do kraja ,dok ne potrošimo sve tijesto.

Image
7.

Zatim razvaljamo na pola cm debelo i režemo oblike koje želimo,slično ko za kroasane.

Image
8.

Ja sam izezivala ove oblike, jedan veći jedan manji i ljepila ih sa malo margarina  pa onda manji na vrhu prstom utisnula da se spoje.

Image
9.

Gotove "tortice" stavimo u protvan i premažemo ih jajetom ,posipamo sezamom i stavimo peći na 200 stupnjeva oko 15 min (ovisno o peći)

Image

8

Prelepo pecivo,dekorativno izgleda😍👍

Jako lijepo, super ideja 👍

Bas lepo,dekorativno pecivo i sigurno ukusno..

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)