....jako ukusan stari receptić moje bake…uz neke moje male izmjene…..
....jako ukusan stari receptić moje bake…uz neke moje male izmjene…..
Sastojci
Priprema
1.
Pjenasto izmijesati margarin, secer, v. secer, zutanjke i mlijeko. Zatim dodati brasna s praskom i snijeg od bjelanjka. Tijesto razvaljati oko prst debljine.
2.
Za nadjev; u zakuhalo mlijeko s vrhnjem umijesati griz i kuhati 10 minuta, maknuti s vatre i dodati jaje, secere i limun. Nadjenuti razvaljano tijesto.
3.
Pomijesati brasno, prasak, secer i v. secer, dodavati otopljeni margarin i vilicom brzo promijesati da se dobije grudasta smjesa. Tu smjesu posipati po nadjevu. Ako je presuho preliti s jos malo mlakog mlijeka. Peci oko 35-40 minuta na 200 stupnjeva…....
Kako je tebi ispao recept?
Poslikaj i pohvali se! :)
17