Sastojci
Priprema
Bjelanjke sa solju izmiksajte u čvrsti snijeg i stavite sa strane.
Maslac pjenasto izmiksajte sa šećerom. Dodajte mljevene orahe i brašno pomiješano s praškom za pecivo. Na kraju lagano špatulom umiješajte snijeg od bjelanjaka.
Tepsiju dimenzija 37 x 21 cm namastite i pobrašnite ili obložite papirom za pečenje. Ulijte smjesu, poravnajte i pecite u pećnici zagrijanoj na 180°C oko 20 minuta, dok biskvit ne bude gotovo pečen.
Nadjev 1: Dok se biskvit peče, miksajte žumanjke sa šećerom u prahu dok ne postanu svijetli i gusti. Premažite polupečeni biskvit i vratite u pećnicu da se nadjev malo osuši (nemojte ga prepeći da ne potamni - dovoljno je da bude čvrst na dodir).
Izvadite kolač, ohladite pa premažite s nadjevom 2.
Nadjev 2. Zakuhajte mlijeko, maslac, šećer i vanilin šećer. Maknite s vatre i umiješajte mljevene orahe. Ostavite kremu da se prohladi do sobne temperature, a zatim premažite preko osušenog žutog sloja.
Ako vam se krema od oraha nakon hlađenja učini pregustom za mazanje, slobodno dodajte žlicu toplog mlijeka i promiješajte.
Kolač pospite mljevenim orasima ili naribanom čokoladom.
Ostavite da se dobro ohladi, zatim režite na štanglice.
Kako je tebi ispao recept?
:(Još nema komentara