Preskoči na glavni sadržaj

Kolač sa pekmezom

14

Kad nemate ništa kod kuće,a jede vam se nešto slatko!

Kad nemate ništa kod kuće,a jede vam se nešto slatko!

Sastojci

1.5 dl šećera
2 dl pekmeza( može od bilo čega, ja sam koristila od šljive)
2.5 dl oštrog brašna
1 dl ulja
1 dl vode
1 prašak za pecivo

Priprema

1.

Šećer i pekmez izmiksati,dodati ulje i vodu i umiješati prašak za pecivo i brašno.Peći na 180 C dok ne porumeni.

3

5

Verujem da je ukusan. Kod mene u receptu koji sam objavila ima i jaja, a uvek stavim pekmez od kajsija. Probaću i ovaj tvoj bez jaja.

stari bakini kolači su uvijek pun pogodak🤗

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)