Jednostavno, izmislila ja muzu za veceru :)
Sastojci
Priprema
1.
Pripremiti kvasac: u posudu staviti kasiku mleka, malko vode, kvasac, kasiku brasna, malo soli i malo secera i cekati da nadoje
2.
otpilike dve trecine brasna pomeati sa kvascem i ostalim sastojcima (ulje, laneno seme, malo susama, maslinke) i zamesiti testo, ostaviti malo susama za kasnije
3.
ostaviti jedno pola sata da nadodje onda premesiti i tako dva puta, na kraju posuti i peci u rerni na 200 stepeni oko 40 minuta, odn. dok ne ubodete viljusku i na njoj ne ostane testo.
Kako je tebi ispao recept?
Poslikaj i pohvali se! :)
2