Preskoči na glavni sadržaj

Zimska mesna poslastica

60 minuta
8

Za zimske dane ovo je jelo idealno

Za zimske dane ovo je jelo idealno

Sastojci

za
Sastojci
klincici
lovorov listic
persinovo lisce

Priprema

1.

Operite kelj i narezite na uske kriske.Oljustite i nasjeckajte luk, a ociscene mrkve narezite na stapice.

2.

Slaninu narezite na sto tanje, dugacke ploskice pa ih poprzite na ulju.Dodajte luk i mrkvu, te ispirjajte.Dodajte kelj, zalijte vinom i vodom.Dodajte usitnjeni cesnjak, sol, papar, lovor i klincice.Kuhajte na niskoj tempraturi.Jelo nesmije imati previse soka.

3.

Na kraju primijesajte nasjeckani persin.

5

DA!Draga moja lunesa!!80dag.svinjetine za šnicle;a (moze i kremenadla)....dobro izlupati: dobro začiniti, posloziti u vatrostalnu posudu, premazanu masti ili ko ne koristi -neka druga masnoća…...i na kraju sve ovo gore navedeno….znači;proprzena slanina, dinstani luk. mrkva, kelj, začini….sve ovo se moze kratko još zapeči u rerni …Jako je ukusno ,zasitno, baš za ovu zimu ,koja nam je zakucala na vrata….Avama CURE lijep i topao pozdrav…...

A što je sa 80 dag svinjetine?

e baš je poslastica kakvu ja volim! gurmanski i super!

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)