Nekoliko "prigodnih" začina, čine ovo varivo od kupusa različitim od drugih. Lako se vari i ukusno je.
Nekoliko "prigodnih" začina, čine ovo varivo od kupusa različitim od drugih. Lako se vari i ukusno je.
Sastojci
Priprema
Luk iseckajte sasvim sitno i kratko ga propržite na ulju,pa dodajte sitno struganu šargarepu i malčice vode. Poklopite i smanjite temperaturu.
Dodajte seckan kupus,nalijte sa malo vode,poklopite i krčkajte polako. Kad kupus skoro odmekne, dodajte kečap i passatu,pa kuvajte još malo.
Ako dodajete tečnost (vodu) neka bude vrela i dodajte je po malo. Ne treba da ima puno čorbe i treba da se skuva takoreći pod parom.
Sada umešajte suve začine. Čili papričicu možete zameniti slatkom alevom paprikom ukoliko ne volite ljuto. Šmek-začine dodajte u maloj količini, ne treba da dominiraju već samo da naglase ukus variva.
Posluživanje
Služite uz kuvan krompir, a ako ste za mesnu varijantu, izaberite sami. Prijatno.
Kako je tebi ispao recept?
2