Preskoči na glavni sadržaj

Udon japanska pasta

45

Japanska pasta koja se mjesi nogama:-) taman za mene :-)

Japanska pasta koja se mjesi nogama:-) taman za mene :-)

Sastojci

za
300 gr brasna
145 ml vode
15 gr soli
jedna velika cvrsta vrecica

Priprema

1.

U malu posudicu stavite vodu i dodajte sol . Dobro promijesajte da se sol sasvim istopi .
U veliku zdjelu ili na radnu dasku stavite brasno i polako dodajte  vodu . Zamijestite u cvrsto tijesto .

Image
2.

Stavite tijesto u vecu cvrstu vrecicu . Ja sam iskoristila vrecicu od zamrznutih kozica da budem sigurna da se moze upotrijebiti za namirnice . Stavite  tijesto u sredinu vrecice . Vrecicu stavite na tepih pa je pocnite gaziti nogama dok tijesto nije postalo siroko kao palacinka .

Image
3.

Tijesto izvadite ....

Image
4.

....presavijte pa ga u lopticu , stavite opet u vrecicu i gazite .
Radite tako 5 - 6 puta .


Image
5.


Ostavite tijesto u vrecici da se odmori pola sata .

6.

Izvadite tijesto iz vrecice pa ga malo oblikujte rukama .

Image
7.

Razvijte rijesto visoko oko 25 cm . Mora biti malo deblje od domace paste .

Image
8.

Tijesto posipajte brasnom i savije u lepezu tako da ga najprije presavijete na pola....

Image
9.

...i onda svaki dio jos jedamput .

Image
10.


Ostrim nozem rezite tijesto na uske rezance .
Gotove rezance posipajte brasnom pa ih otvorite .

Image
11.

....

Image
12.

Kuhajte u neslanoj vodi oko pet minuta .

Image
13.

Pazljivo ih isperite i sluzite sa umakom po zelji .

Image

18

mary znam ja to vec odavno samo necu da se hvalim ❓ skromno sam bice 👿

 Mislila sam da nako rastežeš među prstima😉😀👋

hahaha Chilipepa

Ovako je ispalo drugima