Preskoči na glavni sadržaj

Smeđe ledene kocke

33

Još jedan jednostavan i odličan recept iz davnina. Kad su bili mali, djeca su ga zvala "onaj kolač koji svi vole". Sada možemo nabaviti margarin sa okusom vanilije - pa sam ga koristila kao jedinu izmjenu u 30 godina starom Ljubičinom receptu.

Još jedan jednostavan i odličan recept iz davnina. Kad su bili mali, djeca su ga zvala "onaj kolač koji svi vole". Sada možemo nabaviti margarin sa okusom vanilije - pa sam ga koristila kao jedinu izmjenu u 30 godina starom Ljubičinom receptu.

Sastojci

BISKVIT
6 žlica šećera
4 žlice brašna
3 žlice kakao praha
PRELJEV
2 dl vode
10 žlica šećera
KREMA
1/2 litre mlijeka
10 žlica šećera
3/4 margarina sa okusom vanilije
GLAZURA
1/4 margarina sa okusom vanilije

Priprema

1.

Dobro izmješajte jaja sa šećerom dok ne postanu pjenasta pa umješajte brašno, kakao i prašak za pecivo. 

Image
2.

Pecite na 180 stupnjeva u pekaču prethodno premazanom masnoćom i pobrašnjenim  20-ak minuta (čačkalicom probajte da li je biskvit pečen - kad zabodete čačkalicu ako izađe suha, pečen je).

Image
3.

Dok se biskvit peče, napravite preljev od vode i šećera.

Image
4.

Kad je biskvit pečen, još vruć prelijte vrućim preljevom i ostavite na stranu da se hladi.

Image
5.

Skuhajte mlijeko sa škrobnim brašnom i šećerom. Kad se zgusne, stavite hladiti uz povremeno miješanje (da se ne napravi korica). U ohlađenu smjesu dodajte dobro izrađeni margarin i sve sjedinite.

Image
6.

Ohlađeni biskvit premažite kremom i stavite u hladnjak dok ne napravite glazuru.

Image
7.

Na pari otopite čokoladu i margarin pa ravnomjerno prelijte preko ohlađenog kolača.

Image
8.

Dobar tek :-)

Image

3

Uvijek dobar, a meni služi kao platforma za razne kolače i torte jer su i tijesto i krema fantastični.

Izvrsno!

Odlicno! Ovo je moja mama nekada pravila redovno 🙂 Jos se sjecam ukusa iako ga nisam jela bar 20 godina.

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)