Obožavam okus vanilije, moji više vole čokoladne kolače, pa …
zato je tu nevidljiva bijela čokolada :)
Obožavam okus vanilije, moji više vole čokoladne kolače, pa …
zato je tu nevidljiva bijela čokolada :)
Sastojci
Priprema
Bjelanca umutiti u čvrst snijeg, dodati šećer i mutiti još da se šećer istopi. Dodavati jedno po jedno žumance i mutiti sve vrijeme najmanjom brzinom.
Izmiješati brašno i prašak za pecivo pa umiješati u smjesu žicom za mućenje, lagano, da smjesa ostane gusta.
Smjesu sipati u okrugli pleh 32 cm i peći na 180 C.
2. Bjelanca umutiti u čvrst snijeg, dodati šećer u prahu i još malo mutiti.
Izmiješati brašno, kakao i prašak za pecivo i žicom za mućenje laganim pokretima umiješati u bjelanca.
Sipati u okrugli pleh 20 cm i peći na 150 C oko 30 minuta.
3. Izmiješati puding i gustin, razmutiti sa malo hladnog mlijeka dodati žumanca i izmiješati.
Ostatak mlijeka i šećer staviti da prokuva pa sipati puding i miješati da se zgusne.
Ostaviti da se ohladi, povremeno izmiješati.
Umutiti margarin i šećer u prahu pa sastaviti sa ohlađenom kremom od pudinga (prethodno umućenom), sve umutiti da se masa izjednači.
4. Umutiti šlag krem sa 1 dl mlijeka.
Bijelu čokoladu istopiti nad parom, sve umiješati u kremu i lagano izmiješati.
5. Kore poprskati sa malo mlakog mlijeka i par kapi arome vanilija.
6. Veću koru isjeći na 16 trouglova poredati u posudu prečnika 20 cm tako da svaki trougao malo preklapa prethodni dok se ne utroše svi trouglovi.
Na biskvit sipati kremu poravnati i staviti tamni biskvit.
Prekriti prozirnom folijom staviti u frižider da se ohladi, najbolje preko noći.
Prevrnuti na tacnu i posuti šećerom u prahu.
Kako je tebi ispao recept?
4