Preskoči na glavni sadržaj

Pile u bijelom umaku

60 minuta
17

Sastojci

2 cesnja cesnjaka
za namaz mlevena crvena paprika, so i biber
malo ulja
500 ml kiselog gustog mleka (prostokvasa kod nas)
1 kasika origana i bosiljka

Priprema

1.

Pile operimo i osusimo. Premazemo cesnjakom i paprikom, onda posolimo i pobiberimo. Stavimo u tepsiju sa uljem i u pecemo u rerni na 200 stepeni dok se ne ispeci.

2.

Izrezimo nase pile u tepsiji i dodajemo kiselo gusto mleko, jos malo ga posolimo i pospemo bosiljkom i origanom. I jos 10 minuta drzimo u rerni.

3.

Vadimo iz rerne. Serviram sa krompir pire.

8

odlicno je!

Veramu, mislila sam na prostokvasu ( ovde ima i smetana – kao vasa kisela pavlaka, a ima i ovu prostokvasu – samo kiselo mleko ali gusto i masnoca u njemu kao u mleku). Mozda i kod vas ima to ili nesto slicno. Pa mozete slobodno koristiti kiselu pavlaku – nista nece biti lose. :))))

Bas fina ideja…odavno nisam pekla pile u pecnici!!!

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)