Preskoči na glavni sadržaj

Pikantni dino(Yoshi)

10

...sredujem moju biljeznicu "kupusaru",pa su evo danas dinosaurusi na redu...pikantni su bili oduvjek,a Yoshi nadimak su dobili od moga sina jos dok je bio mali i obozavao tu figuru (Super Mario)-mame ce znati... :)

...sredujem moju biljeznicu "kupusaru",pa su evo danas dinosaurusi na redu...pikantni su bili oduvjek,a Yoshi nadimak su dobili od moga sina jos dok je bio mali i obozavao tu figuru (Super Mario)-mame ce znati... :)

Sastojci

500g brasna
1 vrecica germe
1/2 vrecice praska za pecivo
200g creme fraiche(mileram 30%)**sa svjezim zacinima
1 dinstani poriluk
200-250ml *tople vode
1 kasikica soli
unutra narezati
200g dimnjene sunke(presane)

Priprema

1.

prvo nasjeckajte na krugove poriluk i izdinstajte na ulju ( i malo vode ) pet minuta-dok se to hladi pripremite ostale sastojke(nasjeckati sir i presanu sunku)

Image
2.

sada sve sastojke( osim kockica sira i sunke ) pomjesajte sa mikserom oko 5 minuta,pa dodajte sir i sunku

-tijesto je ljepljivo,tako treba da bude-stavite posudu sa tijestom u npr.sudoper sa vrucom vodom(ne vrelom) zbog hladnih sastojaka unutra na taj nacin se lijepo udvostruci

Image
3.

prebacite tijesto na brasnom posutu povrsinu,napravite roladu i rezite na nekih 12-16 djelova ,oblikujte dine,slobodno dodajte malo brasna da se ne lijepi,ali racunajte sa tim da je tijesto jako mekano i zbog mokrih sastojaka opet ce se malo lijepiti za prste-namazite sa zumanjkom i malo umucenog mlijeka 

Image
4.

pecite na 200°oko 25 minuta

*kolicina vode ovisi o velicini poriluka-tijesto ne smije biti suho

**ako ne nadete ovakav mileram,stavite u obicni po kasikicu sjeckanog persuna,vlasca ili mladog luka,soka limuna i malo bibera

Image
5.

to je taj cuveni Yoshi...

Image

Posluživanje

posluzite sa kajmakom ili kecapom-u slast !

2

👋😀daaa,vrijeme bas leti...moj Luka jos malo 15 godina!Isprobaj slobodno-kod nas jedva doceka jutro,a onda moji to smazu za dorucak 😁!Ja sutra opet pravim...

Probacu rezept ... svidja mi se ...

A i Yoshi mi je poznat .. kako da ne ... Supermario i njegovi frendovi ... I mom sinu je bio Yoshi drag ...

Sad ima vec 21 god. ... kako vreme prolazi ...

Pozzz iz Beca

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)