Cheseeccake.....Kolac od sira,ispadne predivan jos samo kada napravite cheesecake sa sumskim vocem super....ali napravila sam ipa New York cheseecake ...ispao je :D prre dobar :D
Cheseeccake.....Kolac od sira,ispadne predivan jos samo kada napravite cheesecake sa sumskim vocem super....ali napravila sam ipa New York cheseecake ...ispao je :D prre dobar :D
Sastojci
Priprema
Kekse sameljite pa promjesajte sa kasikom secera i otopljenim maslaem utisnite na dno kalup;a i stavite u hladnjak.Sirni namaz runo projesajte sa kiselim vrhnjem limunovim sokom i limunovom koricom.Uydjeli pjenacom pjenasto umutite jaja sa secerom,vanilinim seerom i gustinom.Zatim rucno sa pjenacom sjedinite te dvije smjese na podlogu od keksa u kalupu.Stavite peci u predhodno zagrijanoj penii na 200 c ,pa smanjite na 150 c.Peite kolac jos sat vremena,zatim ga izvadite da se ohladi 15-ak minuta.Zatim nozem odvojite rubove kalupa i odvojite kalup.atim ga ostavite da se ohladi na sobnoj temperaturi,a yatim cheesecake ostavite u hladnjak da se dobro rashladi.Zatim ga ukrasite raznim sumskim ili sezonskim vocem te nekim preljevom po zel;ji...
Posluživanje
Posluzite ga po svomer ukusu neka bude ukrasan i kreativan stil,...Moze te sa toplom cokoladom,kahvom,ili moda nekim sokom....
**Prijatnom**
Kako je tebi ispao recept?
1