....ne znam po kome je dobio ime,ali je stvarno dobar
Sastojci
Priprema
Žumanjke i šećer dobro izlupati,dodati lješnjake,brašno pomješano s praškom za pecivo,kakao i topljenu čokoladu.Na kraju dodati snijeg od 8 bjelanjaka.Staviti peći na 200,-25 min.Pečeno prerezati na pola
Bjelanjke i šećer dobro izlupati,dodati ulje i mješati dok ne dobijete glatku smijesu.Po malo dodavati ostale sastojke.Staviti peći na 200-25min.
Za kremu izlupati žumanjke i cijela jaja s šećerom i staviti kuhati na pari.Na kraju dodati čokoladu i malo margarina.Ostali margarin dodati u hladno.(ako niste viješti s kuhanjem na pari možete kuhati i obično)
Prvo staviti tamni biskvit,malo kreme,bijeli biskvit,krema,tamni biskvit,osatatak kreme i gore možete posipati s mljevenim lješnjacima.
Kako je tebi ispao recept?
2