Preskoči na glavni sadržaj

Liker od jostaberry-a

9

Jostaberry(josta) je kao što sam već napisala križanac crnog ribizla i ogrozda.Žele od njega sam napravila tako da sam se zahvaljujući obilnom urodu odlučila i za liker.U tome sam koristila recept malo promijenjen iz jednog časopisa.Liker ima divnu boju a mislim da je sigurno i zdraviji od sličnih iz masovne proizvodnje...Tko voli može isto i sa crnim ribizom...

Jostaberry(josta) je kao što sam već napisala križanac crnog ribizla i ogrozda.Žele od njega sam napravila tako da sam se zahvaljujući obilnom urodu odlučila i za liker.U tome sam koristila recept malo promijenjen iz jednog časopisa.Liker ima divnu boju a mislim da je sigurno i zdraviji od sličnih iz masovne proizvodnje...Tko voli može isto i sa crnim ribizom...

Sastojci

50 dkg joste
5 dcl vode
40 dkg šećera
1l rakije ili vodke

Priprema

1.

50dkg joste prelijte s 5 dcl hladne vode i kuhajte na laganoj vatri 15 min.Umiješati 40 dkg šećera,miješati dok se šećer ne rastopi,a potom kuhati na laganoj vatri još 15 min.Nakon što odstoji preko noći ,kašu propasirati a tekućinu procijedite.U tekućinu dodajte 1 litru rakije,protresite i dobro zatvorite.

Image

7

Baš mi je drago snježana2805,uživaj u pijuckanju.Bok!

odlicno je ispao,jos jednom hvala na receptu 🙂

obavljeno :)..javim kad isprobamo,hvala ti 🙂

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)