Preskoči na glavni sadržaj

Kuvana jaja pod kapak

53

Lagani ljetni recept, kako za pripremu tako i za jest…. a bas volim ovakva jela u ovo posudje, koristim ga maksimalno, da znaju da pricaju – bas bi se pozalili na mene, maltretiram ih non stop,

Lagani ljetni recept, kako za pripremu tako i za jest…. a bas volim ovakva jela u ovo posudje, koristim ga maksimalno, da znaju da pricaju – bas bi se pozalili na mene, maltretiram ih non stop,

Sastojci

Potrebno za osnovu
4 kuvana jaja
2 velika paradajza
2 glavice crni luk
po vas ukus osoliti i stavite malo vegetu
zacine:persin, biber,
Za sos
20 gr. puter
20 gr. brasno
200 ml. mleko
Za posip
odokato ribani kaskavalj ili puseni sir

Priprema

1.

Ocistiti i narezati crni luk, stavite ga da se przi, kad je vec upola isprzen dodajte mu oguljeni i sitno nareani paradajz.Sve to neka krcka dok ne stane gusti sos. Zacinite.

2.

Skuvajte jaja, oljustite i isecite po duzini na cetiri dela.

3.

Skuvajte besamel sos – na zagrejani puter stavite brasno i da se zapece, dodate mleko, da kratko provri.
Postupak
U nauljane posude stavite prvo sos od paradajza, iznad njega naredite jaja, zalijte ih sa besamel sosom, po vrhu njega narendajte kaskaval ili puseni sir. stavite na kratko u zagrejanu rernu, da prodinsta, i nadalje samo mogu vam reci – dobar tek.

Image

Posluživanje

Od ove kolicine ja sam danas spremila dvije ovakve posude koje vidite na slici. Malo osolila sos od paradajza, dodala vegetu, persin, bier i crni i beli, te malo bjeli luk u prah. Ko voli moze na besamel sos da stavi i morski orah. Pazite kad solite da ne presolite zato sto sir ili kaskaval su slani, pa da vam se jelo ne presoli.

22

ja bih se radovala da si zadovoljna sa receptom isto koliko i ja...Sretan Uskrs, Hristos se rodi,

Našao me ovaj recept ili ja njega baš pred Uskrs! Taman dobro da potrošim jaja koja preostanu. Ovakva jela obožavam, sve sastojke i spremanje u zemljanim posudama. Hvala unapred, a utiske javljam sa slikama kad bude isprobano!

Je, ovi su maleni..za jednu osobu i imaju poklopac!

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)