Visnje,visnje,visnje.......
Sastojci
Priprema
1.
Razmutiti kavasac u malo mlakog mleka,sa jednom kasikom barsna i jednom kasikom secera.Nakon deset minuta kvasac naraste.Za to vreme puter umutiti sa 4 kasike secera,dodaju se zumanca i nastavi jos neko vreme mucenjem.
2.
U brasno se sipa nadosli kvasac,uzmucenu smesu sa zamancima i zamesi se meko testo,dodaju se visnje i promesa se.Smesa se sipa u kalup za kuglov (moj je bio silikonski) i ostavi se da stasa testo.Kada testo naraste peci u zagrejanoj rerni na 200 stepeni oko 25 minuta.Gotovi kuglov posuti secerom u prah.
Budi prva/i, podijeli svoje mišljenje o receptu i pomozi nekome u odabiru savršenog jela.
Kako je tebi ispao recept?
Poslikaj i pohvali se! :)
:(Još nema komentara