Moj profil

Kljukusa ili mekusa

29

Ma zovite je kako hocete bitno je da je ukusno.

Ma zovite je kako hocete bitno je da je ukusno.

Sastojci

200 GR brasna
malo soli

Priprema

1.

Umutiti vodu, so i brasno.Tjesto nesmije biti gusto.Zagrijati rernu i pomastiti tepsiju i zagrijati.U zagrijanu tepsiju saliti tjesto.Staviti da se pece.Pecenu kljukusu iskomadati na komadice .Malo putra otopiti, tecni slag umutiti sa kajmakom.Bjeli luk isjeckati i malo posoliti.Sad u zdjelu stavljas red mekuse, malo luka malo kajmaka umucenog sa slagom i malo putra.Tako raditi sve dok ne utrosis sve.

Posluživanje

Poslije jela ove kljukuse ili mekuse zovite je kako hocete prijremite vodu za pice jer citav dan vam se trazi samo voda kao da ste jeli neko pecenje.

  • Mekusa(1)
  • Mekusa-kljukusa(1)
  • Kljukuse(1)
  • Domaće(1)

7

Nisam je dugo pravila, trebala bi uskoro. Osim sto trazi puno vode poslije, trazi i da se " ubije oko ". Samo nakon sat vremena od konzumiranja ja bi mogla spavati, umori me ova pokljukusa....🙂

ma ovdje se nema što komentirati, samo sjesti i jesti, svaka ćast, recepti su ćčisti 10

deluje vrlo zanimljivo:)

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)