Preskoči na glavni sadržaj

JELKO PITA

120 minuta
45

to je moj naj omiljeniji kolač...

to je moj naj omiljeniji kolač...

Sastojci

za
tijesto 27 dag brašna,14 dag.margarina,14 dag.šećera,1 jaja,malo soli,1/2 praška za pecivo,malo mlijeka.
biskvit 5 bjelanjaka,20 dag. šećera,5 žumanjaka,10 dag. naribane čokolade,10 dag. mlj. oraha.O
krema 4 dl. mlijeka,20 dag. šećera, 5 žlica oštrog brašna i 2 vanilije.

Priprema

1.

zamijesi tijesto i stavi u hladnjak na 1/2 h. i podijeli na 2 dijela.
polovicu razvaljaj i peci na preokrenutom limu kao koru,a drugu polovicu isto razvaljaj i stavi u lim i na njega stavi nadjev.

2.

Od bjelanjak tuci snijeg dodaj šećer i jdan po jedan žumanjak i na kraju lagano umiješaj ribanu čokoladu i mlj. orahe.
izli na prho tijesto i zajedno peci na niskoj temperaturi.

3.

razmučeno brašno sa šećerom i vanilijom ukuhaj u mlijeko i skuhaj, u hladno dodaj margarin i izradi.
Na tijesto sa biskvitom namaži kremu,pa gore 3 dl. izrađenog sl. vrhnja i gore koru 
te pospi sa mlj. šećerom.

3

vjerujte i je jako fin i jako lijepo izgleda baš zato jer su kore od prhkog tijesta koje same pravite i ne popuca kao od lisnatog.isprobajte nečete požalit...to je meni najdraži kolač

Odlično, vrlo slično Julka šnitama samo je tamo površina od lisnatog tijesta - iako sam u jednom jakom starom receptu i ja imala gornji dio od tijesta u koji sam dodala malo vina - taj sam recept nažalost izgubila

Izgleda jako fino, a i sličica je primamljiva.Već je spremljen u omiljene i planiram ga ubrzo probati 😋🙂

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)