Kolač koji koristim za XY raličitih kombinacija . Ovaj sam pravila sa pekmezom od višnje i banane . Ne bi ga više hvalila, ko želi neka ga proba :)
Kolač koji koristim za XY raličitih kombinacija . Ovaj sam pravila sa pekmezom od višnje i banane . Ne bi ga više hvalila, ko želi neka ga proba :)
Sastojci
Priprema
Navedene sastojke izmiksati .
Sipati u pleh srednje veličine , koji ste prethodno namazali margarinom i posuli brašnom
Kolač peči oko sat vremena
Po potrebi seći željene oblike
svaki komada umočiti u otopljenu čokoladu i staviti na rešetku ,da se dobro osuši.
Jedan komad premazati pekmezom od višanja i banana i lepiti po dva komada.
Posuti prah šećerom
Posluživanje
Ja lično dodam malo više ulja u smesu jer se dobije fina korica . Uvek koristim tamne pekmete ( šljivu, višnju).Isečen biskvit filovati pekmezom.U ovom slučaju je to bio kupovni od višnje i banane. Prliveno sa čokoladom.Ja radim biskvit dan ranije , zbog manjka vremena.U principu, ne mora.
Kako je tebi ispao recept?
11