Preskoči na glavni sadržaj

domaće "lisnato" tijesto

45

nije mi se dalo do trgovine pa sam zamjesila svoje

nije mi se dalo do trgovine pa sam zamjesila svoje

Sastojci

Priprema

1.

U malo toplog mlijeka u koje ste dodali žl. šećera rastopiti kvasac.

2.

Kad se kvasac digne, dodati ga u 400g brašna (ostatak je za posip) i izmjesiti tijesto te ga ostaviti na toplom da se digne.

3.

Margarin/maslac pjenasto izmješati sa uljem i brašnom.

Image
4.

Kad se tijesto dignulo, razvaljati ga na oko 0, 5 cm i premazati tankim slojem margarina.

5.

Preklopiti jednu stranu do trećine, zatim drugu.

Image
6.

Namazati ponovo i opet preklopiti prvo jedan dio pa drugi.

7.

Razvaljati tijesto na debljinu oko 0, 5 cm i ponovo preklopiti jednu str. pa drugu. Ovaj put ne mazati margarinom.

Image
8.

Ostaviti pola sata da se odmori.

9.

Opet razvaljati tijesto, i namazati margarinom te preklopiti kao i prije. Pa opet pola sata odmora.

10.

Ponavljati postupak dok ne potrošite sav margarin.

11.

Tada još dva puta ponoviti postupak preklapanja s tim da se između svakog preklapanja mora odmoriti tijesto.

12.

Tijesto podijeliti prema potrebi te zamotati u plastičnu foliju i zamrznuti.

13.

Ako ga namjeravate odmah koristiti, razvaljati tanko, izrezati željene oblike te posložiti u pleh obložen papirom za pečenje. Ostaviti da se digne.

14.

Također, već pripremljene oblike za pečenje možete zamrznuti i kasnije izvaditi i kad se odmrznu i dignu peći.

Posluživanje

Može i više margarina da se bolje lista.

Napomena: Ovo je dizano lisnato tijesto, po receptu za one pekarske kroasane (one iz RO, ljudi iz Rijeke će znati o kojima se radi) s malim modifikacijama (ja sam izmiksala margarin, a oni ga odmah valjaju skupa s tijestom).  Klasično lisnato koje se kupi u trgovinama je bez kvasca. Evo jedan od tih recepata

7

baš mi je drago :). da li si koristila neki sličan recept. jer svaki savjet za poboljšanje je dobrodošao.

evo prije tjedan dana sam i ja zamijesila svoje prvo lisnato tijesto i uspjelo mi je :)

Probaću možda mi ovoga puta i uspije

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)