Preskoči na glavni sadržaj

domaća pogača s praškom za pecivo

45 minuta
32

domaća pogača ,ne ide u tijesto kvasac,ali ide prašak za pecivo..jednostavna i brza priprema,u ovom samoizolacijskom vremenu,pripremite  ovo fino pecivo,koje dugo ostaje svježe i drugi-treći dan..može se i zamrzuti,ja izrežem na šnite i uzimam sebi i mužu po potrebi..

domaća pogača ,ne ide u tijesto kvasac,ali ide prašak za pecivo..jednostavna i brza priprema,u ovom samoizolacijskom vremenu,pripremite  ovo fino pecivo,koje dugo ostaje svježe i drugi-treći dan..može se i zamrzuti,ja izrežem na šnite i uzimam sebi i mužu po potrebi..

Sastojci

za
sastojci za domaću pogaču
1 žličica soli ili po ukusu
300ml. mlijeka ili vode ,neka bude toplo
po ukusu,žlica,dvije,zobenih pahuljica, ako volite

Priprema

1.

priprema domaće pogače 

Image
2.

pomiješajte suhe sastojke,

Image
3.

ulijte mlijeko-vodu,i miješajte drvenom kuhačom,

Image
4.

prebacite tijesto na radnu površinu,i oblikujte  rukama,u oblik diska,

Image
5.

pleh,kalup,obložite papirom za pečenje stavite tijesto,

Image
6.

pecite pogaču u prethodno zagrijanoj pećnici na 190 stupnjeva, cca-35. minuta,sve dok ne dobije svjetlosmeđu boju.

Image

Posluživanje

moj savjet 

možete napraviti duplu mjeru i ispeći dvije pogače,jednu odmah koristiti,a drugu zamrznuti i uzimati po potrebi..

po vašem ukusu ,možete ovoj pogači obogatiti okus i dodati,začinsko bilje,sjemenke,sjeckane masline,i sl.

u tijesto se mogu dodati i jedno ili dva jaja,a obično mlijeko zamijeniti kiselim.

idealna je i topla i hladna uz razne meze,pršut ,sir i dr. uživajte,i dobar vam tek!

7

Tanja baš tako, nije  možda kao  kad radimo s kvascem,malo drugačiji je ukus;ali malo za promjenu;ili  kada nas zadesi ovakva korona-kriza, ne ponovila se više.

Pozdrav Tanja i Hvala ti na javljanju i komentaru.🤗

Fino i brzo. Volim takve recepte kada ponestane kruha,a dugo je čekati dizanje tijesta. Ovo je savršeno.👍

Kod nas u ovo vrijeme korone nije bilo kupiti kvasca,pa smo peciva pripremali s praškom za pecivo ili sodom bikarbonom.

Hvala i pozdrav Vesna.🤗

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)