Moj djed nije pio ali je 9božavao povremeno popit čašicu ovog likera-za gušt!
Moj djed nije pio ali je 9božavao povremeno popit čašicu ovog likera-za gušt!
Sastojci
Priprema
1.
Sjedinite žumanca sa prah šećerom u prahu,pa pjenjačom dobro umutite dok ne dobijete pjenastu smjesu
2.
Dodajte bourbon šećer,vanil šećer i slatko vrhnje,pa nastavite sa mućenjem
3.
Tokom mućenja postepeno dolivajte vinjak dok ne dobijete finu,kremastu smjesu
4.
Dobijeni liker procijedite najmanje dva puta kroz gazu pa prelijte u staklenu flašu. Ostavite u hladnjaku da se pjena slegne,a liker ohladi
Kako je tebi ispao recept?
Poslikaj i pohvali se! :)
2