Preskoči na glavni sadržaj

Djedin liker od jaja

4

Moj djed nije pio ali je 9božavao povremeno popit čašicu ovog likera-za gušt!

Moj djed nije pio ali je 9božavao povremeno popit čašicu ovog likera-za gušt!

Priprema

1.

Sjedinite žumanca sa prah šećerom u prahu,pa pjenjačom dobro umutite dok ne dobijete pjenastu smjesu

2.

Dodajte bourbon šećer,vanil šećer i slatko vrhnje,pa nastavite sa mućenjem

3.

Tokom mućenja postepeno dolivajte vinjak dok ne dobijete finu,kremastu smjesu

4.

Dobijeni liker procijedite najmanje dva puta kroz gazu pa prelijte u staklenu flašu. Ostavite u hladnjaku da se pjena slegne,a liker ohladi

2

U kom smislu?

Mislim da recept nije potpun

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)