Recept je iz knjige Naša najlepša peciva I. Možda postoji već ovako nešto, ali se meni svideo način izrade, a naročito mi se svidelo kada sam ugledala sliku. Pogaču je spremala moja mama, a ja sam joj recept i način čitala telefonom.
Recept je iz knjige Naša najlepša peciva I. Možda postoji već ovako nešto, ali se meni svideo način izrade, a naročito mi se svidelo kada sam ugledala sliku. Pogaču je spremala moja mama, a ja sam joj recept i način čitala telefonom.
Sastojci
Priprema
Kvasac razmutiti u mlakom mleku, dodati ulje, so i sa brašnom zamesiti glatko testo. Ostaviti 30 minuta da naraste.
Zatim podeliti na 4 dela i od svakog dela napraviti po jednu loptu. Zatim svaku loptu rastanjiti, premazati razmućenim margarinom i slagati jednu na drugu.
Testo potom rastanjiti u krug malo veći od posude u kojoj će se peći. Od kruga iseći obruč 2 prsta širine. Iseći ga zatim na 4 jednaka dela. Preostali krug iseći na 8 trouglova. Od delova obruča napraviti 4 ružice i staviti u sredinu namazane posude, od trouglova uviti kifle. Svaku raseći na polovinu i sečenom stranom ređati uz ivicu posude, a vrhom prema ružicama.
Ostaviti da nadolazi dok se rerna greje. Pogaču posuti susamom i peći 45 minuta na 200 stepeni.
Posluživanje
Ovo je testo vrlo univerzalno, pa ga po vašoj želji možete praviti u raznim oblicima.
Kako je tebi ispao recept?
8