Preskoči na glavni sadržaj

Čoko – koko kolač

45 minuta
56

Jednostavan, brz, bez jaja, ukus pravog kakaoa i čokolade, završni ukus pema odabranom prelivu ili glazuri, a ja ga često koristim kao verziju brzog patišpanja za razne torte…... bezbroj varijacija na temu

Jednostavan, brz, bez jaja, ukus pravog kakaoa i čokolade, završni ukus pema odabranom prelivu ili glazuri, a ja ga često koristim kao verziju brzog patišpanja za razne torte…... bezbroj varijacija na temu

Sastojci

za
osnovna masa – patišpanj
2 čaše od 2 dcl jogurta u čaši ili 2 kisela mleka u čaši može se zamenizi sojinim jogurtom ili drugim posnim
2 čaše ( od jogurta) 2dcl kristal šećera, uvek može smeđi
½ čaše ( od jogurta) od 2 dcl ulja
3 u vrh pune kašike kakao praha
3 ravne kašičice sode bikarbone
2 ½ čaše ( od jogurta) od 2 dcl brašna običnog ( ali ja pravim i mešano integralno i ražano:)
za premaz kolača osnovna masa
½ margarina ½ margarina
7 kašika mleka 7 kašika mleka
7 kašika šećera 7 kašika šećera
100 gr čokolade za kuvanje 100 gr čokolade za kuvanje
100 gr kokosovog brašna 100 gr kokosovog brašna
ili može umesto osnovne mase – čokoladna glazura
prema vašem najboljem receptu

Priprema

1.

Sve ujednačeno lagano izmešati !

2.

Usuti u pouljen i pobrašnjavljen dublji pleh (dim oko 22×35 cm), ili samo malo namazan pleh na koji “zalepiti” papir za pečenje.

3.

Staviti u prethodno zagrejanu rernu da se peče!

4.

Peče se oko 20 minuta do ½ sata na 180°C (zavisi od rerne)!

5.

Kolač je gotov kada lepo nadođe, odvoji se od pleha i ne ostavlja vlažan trag

6.

( probati nožem ili drvenim štapićem u sredini)!

Posluživanje

Ako pravite osnovnu masu za preliv kolača možete:
Navedene sastojke istopiti u šerpi na plotni, a može i na pari!
Ispečen topao kolač preliti vrućim prelivom!
Oštrim nožem iseći prohlađen kolač na “kocke” .
Možete umesto osnovnog preliva uraditi samo po vama najbolju čokoladnu glazuru!
Odozgo pri služenju možete ukrasiti šlagom ili višnjom iz slatkog ili…. dodajte nešto svoje….

24

meni taj biskvit liči na onaj medin crnac bez jaja, neznam jel su isti omjeri, ali sastojci jesu… u svakom slučaju ne može biti loše :-)

njami…

to anja, bez jaja – uvjek dobrodoslo!! stize ljeto, a ja nema sanse da cu koju kilu skinuti…prasica. nek je onda bar bez jaja, kukala mi majka….

Ovako je ispalo drugima