Preskoči na glavni sadržaj

Cheese cake s višnjama

23

Iako preokupirana berbom maslina,svakodnevnim poslovnim i drugim obvezama,smogla sam snage da napravim ovu tortu za naših 38 godina zajedništva.Recept je sa you tuba i već više od godinu dana pokušavam ga napraviti,ali uvijek me nešto omete.Iako na brzinu,sa velikim zadovoljstvom smo guštali u NAŠEM danu uz ovu predivnu tortu.

Iako preokupirana berbom maslina,svakodnevnim poslovnim i drugim obvezama,smogla sam snage da napravim ovu tortu za naših 38 godina zajedništva.Recept je sa you tuba i već više od godinu dana pokušavam ga napraviti,ali uvijek me nešto omete.Iako na brzinu,sa velikim zadovoljstvom smo guštali u NAŠEM danu uz ovu predivnu tortu.

Sastojci

Priprema

1.

Jaja i šećer umutiti pjenasto.Uliti ulje,vrhnje za šlag(ne biljno)pa izmiksati.Brašno,prašak za pecivo i kako prosijati pa postepeno dodavati i miješati špatulom ili pjenjačom.

Image
2.

U lim staviti papir za pečenje i izliti smjesu.Peći u prethodno ugrijanoj pećnici na 200 stupnjeva 9-12 minuta.

Image
3.

Pečeni biskvit izvaditi iz lima,ohladiti i narezati na kocke veličine 1,5-2 cm.

Sir,šećer u prahu i vrhnje za šlag izmiksati štapnim mikserom.Dodati namočenu i otopljenu želatinu pa sve dobro izmiksati.Pošto sam slikala pod noćnim svjetlom,fotka ovog koraka mi nije uspjela.

Image
4.

Recept se odnosi na kalup 20 cm.Pošto ga ja nemam,radila sam mjeru i pol(kalup 24 cm).

U kalup staviti prijanjajuću foliju.

 Staviti oko tri žlice sirnog nadjeva na dno pa po njemu pobacati kockice biskvita-neka budu neki okomito,neki vodoravno i ukoso poredani zbog vizualnog efekta.Staviti malo višanja između biskvita pa izliti dvije-tri žlice nadjeva.To ponoviti dva-triput i završiti nadjevom.Prekriti folijom i ostaviti da se ohladi nekoliko sati.

Image
5.

Ja sam je ostavila preko noći.Rano ujutro smo otišli na masline pa nije bilo vremena za ukrašavanje.

Image
6.

Rano ujutro odlazak na masline i nije bilo vremena za ukrašavanje osim čokoladnih cvjetića.

Image
7.

Iako sve brzinski,torta nas je ugodno iznenadila svojim divnim okusom.

Image

21

Nenčiiii!!!🤗😍

❤️

Marko,hvala na javljanju i čestitkama🤗👋

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)