Preskoči na glavni sadržaj

Bublice po mom

86

Jako volim kiselo vrhnje u dizanim tijestima,čine ga mekanijim ,pahuljastim.I u ovim bublicama je glavni sastojak.

Jako volim kiselo vrhnje u dizanim tijestima,čine ga mekanijim ,pahuljastim.I u ovim bublicama je glavni sastojak.

Sastojci

1000g brašna
4g suhog kvasca(pola vrećice)

Priprema

1.

Prosijte brašno ,u sredini načinite rupicu u koju ćete promješati kvasac,šećer i vodu.

sol dodajte direktno u brašno(nesmije doći u dodir sa kvascem ).Kada se kvas podigne dodajte i vrhnje, umjesite dobro tijesto i pustite da se diže sat vremena

Image
2.

Kada se tijesto diglo premjesite ga

Image
3.

Oblikojte u kobasicu i isjecite na 14 djelova

Image
4.

Oblikujte bublice I vrhove nasjeckate škaricama kao na slici.

Image
5.

Možete ih premazati hladnom vodom ili bjelanjcima.

Pecite na 220 otp.tridesetak minuta

Image

13

Odlično

Sigurno da može,samo nemojte da vam kvsac dođe u dodir sa solju dok ne uskisne.Posebno ljeti kada je toplo ova dizana tijesta lijepo uspiju🙂

Na vrečici od kvasca piše za 500 g brašna, znači može se i sa puno manje kvasca uspješno zamijesiti dizano tijesto? Pitam čisto  iz radoznalosti, jer vaše recepte obožavam i znam da su bez greške.

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)