Preskoči na glavni sadržaj

Bakin biskvit s jogurtom..

60 minuta
53

......uvijek kada radim ovaj biskvit,za svoje ukucane...sijetim se divnog djetinjstva i ovog brzog,i mekanog kolaca,koji bi baka ispekla prije polaska u skolu,i posluzivala bi ga sa domacom marmeladom od kajsija(marelica)...ili eurokrema,jer tada nije bilo kao sada nutelle.....ako vam se svida,preporucujem i vama...u ovim hladnim danima koji nam dolaze,uz salicu bijele kave ili toplog kakaa...

......uvijek kada radim ovaj biskvit,za svoje ukucane...sijetim se divnog djetinjstva i ovog brzog,i mekanog kolaca,koji bi baka ispekla prije polaska u skolu,i posluzivala bi ga sa domacom marmeladom od kajsija(marelica)...ili eurokrema,jer tada nije bilo kao sada nutelle.....ako vam se svida,preporucujem i vama...u ovim hladnim danima koji nam dolaze,uz salicu bijele kave ili toplog kakaa...

Sastojci

za
POTREBNI SASTOJCI ZA TIJESTO
2 case /od jogurta secera u prahu
1 limun sok i od pola korica
2/180ml. case jogurta
1 cas /od jogurta ulja
4 case /od jogurta brasna
2 vrecice praska za pecivo
svi sastojci neka budu sobne temperature
jogurt sam koristila tecni,a moze i cvrsti,nije problem..
velicina okruglog kalupa je 30 cm.a moze i drugi oblik..

Priprema

1.

Dobro umutite jaja sa secerom,vanilin secerom,sokom od limuna i jednom zlicicom,korice od limuna.

2.

Brasno pomijesajte s praskom za pecivo,i malo soli.

3.

U dobro umucena jaja sa secerom,dodajte jogurte,i ulje.Lim ili oblik za pecenje,premazite maslacem,i pospite brasnom.Napunite tijestom.

Image
4.

Pecnicu zagrijte na 170C.stavite kolac,a zatim povisite temperaturu na 200Ci pecite 40 minuta.

Image

10

Hvala..drago mi je da ste zadovoljni..🙂

Pozdrav i od mene 🙂 Jučer sam ga kasno popodne radila i nestao je tom brzinom da ga nisam stigla ni uslikati 🙂 Hvala na odličnom, laganom i zdravom receptu 🙂

..hvala ti Tina🤗👋

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)