Povodom rođendana mog dragog ja i moje dvi kolegice smo odlučile napravit tortu za pamćenje, nadam se da će se i vama svidit nasa AMI (Antonia, Marija, Ivana) torta :)
Povodom rođendana mog dragog ja i moje dvi kolegice smo odlučile napravit tortu za pamćenje, nadam se da će se i vama svidit nasa AMI (Antonia, Marija, Ivana) torta :)
Sastojci
Priprema
PRIPREMA:
1. Za tjesto izmiksati sve sastojke (nije bitan redosljed) preporučljivo krenuti od tekućih sastojaka pa na kraju dodati brašno.
Kada se ispeće razrezati na 3 djela.
2. Za obje kreme je isti postupak. Zagrijati vrhnje tik do vrenja (ne smije provriti), maknite s vatre, dodajte nasjeckanu na sitno čokoladu i ostavite 5 minuta sa strane. Nakon toga, laganim pokretima sjedinite otopljenu čokoladu i vrhnje.
U bijelu kremu posebno nadodati napravljenu kremu od žumanjaka i pola šlaga (100 ml).
Nakon toga u bjelu kremu dodati zdrobljeni keks, a u tamnu zdrobljeni kikiriki.
SLAGANJE:
biskvit
bijela krema
tamna krema
biskvit
bijela krema
tamna krema
biskvit
i oblozite tamnom kremom
na kraju po želji ukrasiti kikirikijem
Kako je tebi ispao recept?
4