Preskoči na glavni sadržaj

Aleksandar krofne

23

Nase su babe znale samo za brasno, secer, jaja, mast i orahe, i to su vrtele na
razne nacine da dobiju neku novu poslasticu :-) Nisu baratale sa bezbroj
namirnica, nisu trazile recepte po internetu, jednostavno su, spretne kako ih
Bog dao, od ovako malo sastojaka dobijale nesto sto su iznosile pred svoje
nejmilije posle bogatog nedeljnog rucka. Ovo je jedan takav recept, iz stare
majkine sveske, nisu krofne kakve mi znamo ali je nesto bas lako, jeftino i
izdasno da se napravi... Pa da pocnemo... :-)

Nase su babe znale samo za brasno, secer, jaja, mast i orahe, i to su vrtele na
razne nacine da dobiju neku novu poslasticu :-) Nisu baratale sa bezbroj
namirnica, nisu trazile recepte po internetu, jednostavno su, spretne kako ih
Bog dao, od ovako malo sastojaka dobijale nesto sto su iznosile pred svoje
nejmilije posle bogatog nedeljnog rucka. Ovo je jedan takav recept, iz stare
majkine sveske, nisu krofne kakve mi znamo ali je nesto bas lako, jeftino i
izdasno da se napravi... Pa da pocnemo... :-)

Sastojci

Za testo
500 gr brasna
10 gr kvasca
1 kasika secera
2 dl mleka
Za premazivanje testa
100 gr ili 2 kasike putera ili masti
2 kasike secera
Za sirup
2 dl mleka
3 kasike secera

Priprema

1.

Staviti kvasac i secer u mlako mleko da zapeni. Zamesti testo sa zumancima i brasnom.
Razviti odmah koru 1m duzine i 30cm sirine i ostaviti u toplom 1h.

2.

Umutiti puter ili mast ( ja sam mast ) i secer i premazati koru pa je posipati mlevenim
orasima, koliko volite. Uviti rolat, po duzoj strani, i seci parcice dva prsta siroke pa ih
redjati u podmazan pleh.

3.

Peci na 180 stepeni, malo posle stavljanja u rernu skuvajte mleko i secere, izvadite
pleh, prelijte krofne i vratite da se dopeku. Kad su pecene, pospite ih secerom u prahu.

Posluživanje

Posto ne pise kako se krofne redjaju u pleh, da li kako se seku ili se obaraju, ja sam kako se
seku pa mi je mleko kad sam ih polevala skliznulo sa glatke kore krofni i na jednom delu
pleha se zadrzalo, pa su tu malo res odozdo, to nemojte da vam se desi, mozda ce reznjevi
kora kad se obore da lepse upiju mleko, a to cu brzo da saznam :-)

10

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Radujem se da su opet ovdje <3 

napokon......... jeste da nije na pravo ime, ali neka ih.🍻

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)