Cijele krompire na pola skuhati.Ocijediti ih i ostaviti da se malo ohlade.
Za to vrijeme oguliti patlidzan i izrezati na vece kocke,posoliti i ostaviti da odstoji 15 -tak minuta.
Ohladjene krompire oguliti,izrezati na kocke i staviti u jednu zdjelu.Dodati polovinu kurkume,curry-a,bijelog luka u prahu i soli,i sav luk u prahu i sve pomijesati .Poprskati sa malo ulja,pomijesati i rasporediti u tepsiju.
Patlidzane oprati ,ocijediti i pomijesati sa ostatkom zacina (osim persuna) pa dodati brasno,pomijesati i isto poprskati sa malo ulja.
Patlidzan rasporediti po krompiru i preliti sa ostatkom ulja.
Peci na 210 stepeni 30 minuta.
Gotovo izvaditi u zdjelu i obilto posuti svjezim persunom.
Krumpir za prilog ili glavno jelo
Rucak iz mikrotalasne
Pečeni krumpir sa parmezanom
Raskoš arapske kuhinje – sirijski punjeni patlidžani
Dijetalni ručak (pileća salata i prilog)
Opet krompir
Pojedinačni gratinirani krompir
Zapeceni krompir
Piletina, krompir pire,salata...malo drugačije
Jednostavni brzi letnji rucak
Posni ručak
Mocni Prilog od Graha i Povrca
8 komentara do sada…
Super je,bas interesantan, jednostavan recept
Super recept, sad jedno vreme ću samo skupljati recepte i gledati,kad ću ponovo da počnem da kuvam ne znam.
Hvala
Da jedostavan,a veoma ukusan.Ovo sam davno naucila od svog muza i naprosto ga obozavam.Nekada umjesto bijelog luka u prahu stavi svjezi bijeli luk.
Hvala puno draga moja prijateljice
kad ces poceti da kuhas???????? 
Jel možeš ti da dođeš pa da kuvaš umesto mene, a ja da mogu da radim onaj drugi posao koji nisam baš oduševljena.Imam tri meseca da se spremam tako da ću od iduće nedelje da se vratim na moje "radno mesto" Ljubim vas.
Dogovoreno!!!!


Danas sam pravila ovo kao prilog,bilo je super.Koristila sam mlade krompiriće i nisam stavila brašno na plavi patlidžan.Sad ću da stavim slike u galeriju.
Hvala ti puno draga moja prijateljice na isprobavanju :-)Drago mi je da ti se svidjelo,ma ne bi ni ja stavljala brasno ali to ja da zakamufliram Ariani
LJubim te 