Malo su finije i neobičnije…
Sastojci
Priprema
1.
Rastopiti pa ohladiti maslac, dodati 25 gr. šećera i žumanjke pa pjenasto umutiti, dodati brašno i postupno dodavati mlijeko, koricu limuna i naranče, malo soli, ruma, sve glatko izmiješati i na kraju dodati snijeg bjelanaca ulupan sa 25 gr. šećera.
2.
Peći malo deblje palačinke ( 1 cm.) samo sa jedne strane na srednjoj temperaturi te ređati u vatrostalnu posudu sa nepečenom stranom nagore. Svaku palačinku namazati džemom te posuti šećerom i orasima. Zadnju palačinku okrenuti pečenom stranom gore i sve zapeći u pećnici zagrijanoj na 180°C oko 15 min.
3.
Prije posluživanja posuti prah-šećerom i orasima.
Posluživanje
Služiti toplo, rezati kao tortu. Može uz šlag ili kuglu sladoleda od vanilije.
Kako je tebi ispao recept?
Poslikaj i pohvali se! :)
11