Preskoči na glavni sadržaj

Uskrsni kuglof

12

Recept sam davno izrezala iz Lise i eto ga sad u mojoj (rozoj) izvedbi. Nisam puno mijenjala…

Recept sam davno izrezala iz Lise i eto ga sad u mojoj (rozoj) izvedbi. Nisam puno mijenjala…

Sastojci

200 gr margarina
250 g šečera
malo soli
500 g brašna
6 žlica mlijeka
200 g čokoladnih jaja punjenih nugatom
1 gotovi preljev jagoda-jogurt

Priprema

1.

Pećnicu zagrijati na 180 stupnjeva.

2.

Omekšati margarin i umiješati šečer i malo soli te jedno po jedno jaje.

3.

Posebno izmiješati brašno, pp i orahe pa naizmjence s mlijekom dodavati u smjesu s jajima.

4.

Pola smjese uliti u namaščeni i sa mrvicama posuti kalup, rasporediti čokoladna jaja i prekriti ostatkom smjese. Ovako

Image
5.

Peći oko sat vremena.

6.

Kolač izvaditi iz kalupa i ostaviti da se ohladi.

7.

Preljev otopiti prema uputstvima i preliti kolač.

Posluživanje

Izostavila sam limunovu koricu ( baš mi i ne paše s čokoladom) i premazivanje s marmeladom. A bademe sam zamijenila orasima. Trenutno čak ni neznam kakvog je okusa…eno ga hladi se u frižideru za sutra… javim. :)
Želim vam sretan Uskrs

A evo i slika načetog kuglofa.
Okus je odličan!!!! :)

9

BW glazuru sam pronašla u Ipercoopu u King Crossu.

E pa kakav će Barbi napraviti kuglof nego rozi! Super je, vidjela sam i slikicu glazure, gdje si pronašla tu rozu?

Hvala svima. Eto, načeli kuglof i mogu samo reći da je prefini. :)

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)