Recept sam davno izrezala iz Lise i eto ga sad u mojoj (rozoj) izvedbi. Nisam puno mijenjala…
Recept sam davno izrezala iz Lise i eto ga sad u mojoj (rozoj) izvedbi. Nisam puno mijenjala…
Sastojci
Priprema
Pećnicu zagrijati na 180 stupnjeva.
Omekšati margarin i umiješati šečer i malo soli te jedno po jedno jaje.
Posebno izmiješati brašno, pp i orahe pa naizmjence s mlijekom dodavati u smjesu s jajima.
Pola smjese uliti u namaščeni i sa mrvicama posuti kalup, rasporediti čokoladna jaja i prekriti ostatkom smjese. Ovako
Peći oko sat vremena.
Kolač izvaditi iz kalupa i ostaviti da se ohladi.
Preljev otopiti prema uputstvima i preliti kolač.
Posluživanje
Izostavila sam limunovu koricu ( baš mi i ne paše s čokoladom) i premazivanje s marmeladom. A bademe sam zamijenila orasima. Trenutno čak ni neznam kakvog je okusa…eno ga hladi se u frižideru za sutra… javim. :)
Želim vam sretan Uskrs
A evo i slika načetog kuglofa.
Okus je odličan!!!! :)
Kako je tebi ispao recept?
9