Preskoči na glavni sadržaj

Torta od makaruna

90 minuta
24

dugo ,dugo sam tražila ovaj recept..čak i pitala naših gos. nisam dobila odgovor,napokon imam recept podijeliću ga sa vama i idem ga raditi
ako vam se svida probaj te!

dugo ,dugo sam tražila ovaj recept..čak i pitala naših gos. nisam dobila odgovor,napokon imam recept podijeliću ga sa vama i idem ga raditi
ako vam se svida probaj te!

Sastojci

za
Tijesto:
200gr. brašna
1-2 jaja
2 dl. mlijeka
2 dl. vode
Nadjev:
500 g. makarona
200g oraha
200g bajama-badema
4-5 jaja
250 g šećera-vanili
1 limun-sok i korica
150 g. masla-maslaca

Priprema

1.

Napraviti tijesto kao za svaku običnu pitu.

2.

Razvući vrlo tanko, Tijesto utisnuti u dublju šerpu, a krajeve pustiti da vise sa strane.Makarone skuhati, ocijediti, i ohladiti.Jedan dio makarona istresti u šerpu, obilno zasuti orasima i bademima, jaja umutiti sa šećerom i sokom limuna, cimetom i pola preliti po nadjevu.Ponoviti postupak, preklopiti

3.

ostatkom tijesta ,namazati maslacem i peći 30 min. na 200c.Kada je pečeno dobro zasuti prah šećerom i vanilijom.Kada se ohladi rezati je kao tortu.

4.

Ako vam se svida toplo preporučam!..

Posluživanje

evo link,za još jedan lijepi recept ove fine torte s makarulima-makaronima

https://www.coolinarika.com/recept/1088096/

13

Ja sam s Pelješca ali nikako nisam stigla nabavit recept 😛

Ova torta je poznata u unutrašnjosti Pelješca i u Stonu, zovu je još i Stonska.

Hvala ti,bas mi je drago sto si se javila i napisala svoj postupak izrade,i svoje utiske,ja sam gotovo zaboravila na ovaj kolac-tortu,a vrijeme je da opet napravim jer je bila fantasticno socna i neobicna,posebno za nas u mostaru,rijetko ko je cuo za ovo...prijateljica mi je rekla da se radi na peljescu i da je to njihov stari rec.....pozzz...

Super je, obožavam je i dugo sam tražila recept! Ja sam je pravila ali previše je tekućine za tijesto, ja sam stavila malo mlijeka, malo vode, 1 jaje, dodavala sam brašno po potrebi i super je ispalo, čak sam jedan dio tijesta bacila jer je bilo previše. Zatim sam obložila kalup za tortu tim tijestom i slagala prvo paštu zatiom sam zasula suhom smjesom, zalila jajima, pa opet pašta, suha smjesa, jaje... a između tih filova (nakon zalivanja jajem) sam naribala malo jabuke da bude smočno. Nažalost nisam stigla slikat jer se odma pojelo. 😁

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)