Preskoči na glavni sadržaj

Tetkina torta

18

"Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi,
nezamenjivi dar svakom detinjstvu!" Dusko Radovic. Mom Aleksi, uz zelju da
zauvek sacuva u ocima to sto malo ljudi krasi, za njegov 16 rodjendan, tetka
mu je ispunila zelju da torta ima plazmu, cokoladu i pavlaku... Srecan mi
budi, sine, i samo ostani kakav si bio do sad :-)

"Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi,
nezamenjivi dar svakom detinjstvu!" Dusko Radovic. Mom Aleksi, uz zelju da
zauvek sacuva u ocima to sto malo ljudi krasi, za njegov 16 rodjendan, tetka
mu je ispunila zelju da torta ima plazmu, cokoladu i pavlaku... Srecan mi
budi, sine, i samo ostani kakav si bio do sad :-)

Sastojci

Za I fil
400 ml mleka
4 kasike secera
4 kasike brasna
100 gr cokolade
Za glazuru
100 gr cokolade
3 kasike mleka
2 kasike ulja

Priprema

1.

Umutite penasto mikserom maslac/margarin, dodajte prah secer, zumanca, orahe,
plazmu i mleko koliko hocete tvrdu koricu, ja sam stavila 100 ml, mozete i vise ako
volite meksu koru. Stavite u frizider dok pravite fil.

2.

Skuvajte puding sa secerom i vanilin secerom u mleku i u vruce istresite dve pavlake,
sjedinite i isipite preko kore od keksa.

3.

Pomesajte zumanca i secer, dodajte brasno i malo hladnog mleka da sjedinite tu masu
pa ukuvajte u ostalo mleko. Posebno umutite maslac/margarin sa prah secerom i
izjednacite sa prohladjenim filom koji ste sve vreme mesali dok se hladio da se ne stvori
kora na povrsini. Ovaj fil isipite preko prvog fila.

4.

Kad su se stegli filovi, otopite cokoladu sa mlekom i uljem da ne prokljuca, promesajte i
prelijte tortu kojoj ste skinuli obruc.

Posluživanje

Kao sto se vidi, ja sam filove obrnutim redom stavila ali mi je donji fil malo meksi od
gornjeg jer sam tortu pravila kako mi je sinula koja ideja a shodno zeljama slavljenika :-)
Vrlo lepo se sa svim ovim ukusima slaze vocni fil od jagoda, visanja ili malina, ja sam
sluzila uz umak od jagoda, tako da se moze dodati jos jedan sloj od voca i to cu sledeci put
da uradim. A evo kako se mogu iskoristiti belanci, samo jos voce i slag i jos jedna divota je
vasa ;-)

2

Sretan je  nećak sa tako dobrom tetkom!!!! i mislim, ne, ja znam, da je biti tetka nešto divno!

Ako sam dobro shvatila Aleksi je bas danas rodjendan .....Neka mu je srecan i veseo......a tetka dao Bog zivela 100 godina ❤️

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)