Tart od ribizle
Sale&Pepe, Jun 2009
Prava korištenja

Neka prava zadržanaOdabrana licenca za ovaj rad:
Creative Commons Attribution - Share Alike (Imenovanje - Dijeli pod istim uvjetima)Što je Creative Commons?
Creative Commons je sveobuhvatno rješenje za licenciranje autorskih djela kao javno dostupnih i otvorenih sadržaja. U današnjem okruženju, gdje su digitalne tehnologije za stvaranje i razmjenu široko dostupne, sve više stvaratelja i znanstvenika želi da korisnici mogu slobodno - a da nisu u stalnom kršenju autorskog prava - koristiti, prerađivati i razmjenjivati njihova djela. Opširnije
- Objavljeno:
- 22.06.2009.
Sastojci
| Korica | |
|---|---|
| 250 g | brašna |
| 60 g | kakaoa |
| 150 g | putera |
| 60 g | šećera u prahu |
| 1 | jaje |
| Žele od ribizle | |
| 400 g | ribizli |
| 100 g | šećera |
| 2 kesice | želatina u prahu (20 g) |
| Čokoladni topping | |
| 200 g | čokolade za kuvanje |
| 200 ml | slatke pavlake |
| Ukras | |
| 100 g | ribizli (sa peteljkama) |
Priprema
Umesite prhko testo od svih sastojaka za koricu. Uvijte u providnu foliju i ostavite u frižideru oko pola sata.
Želatin posuti preko par kašika ledene vode da nabubri. Sameljite ribizle sa šećerom u blenderu i stavite da na srednjoj vatri provri. Prohladiti, pa procediti (zbog sitnih koštica). Zagdejati ponovo pa u toj smesi rastopiti želatin.
Razvuci testo tanko pa njime obložiti kalup za tart prečnika 20 cm. Prekriti papirom za pečenje, sipati šaku dve pasulja, pa peći u zagrejanoj rerni na 180C oko 20 minuta. Izvaditi iz rerne, skloniti pasulj i papir, pa vratiti da s e dopeče još 5 minuta. Ostatak testa zamrznuti za neki drugi put.
Sipati prohlađeni žele u koricu.
Na pari istopiti čokoladu i slatku pavlaku, pa kada se i to prohladi, preliti preko želea.
Ukrasiti ribizlama i ostaviti da odstoji par sati u frižideru pre služenja ali najbolje preko noći jer će se lakše seći.
Posluživanje
U originalu, recept je sa želeom od jagoda. Pretpostavljam da onda ne bi bilo ostataka korice, jer je dosta mase meni otpalo na sitne koštice.
Tagiraj ( Što su tagovi? )
Tagiranje sadržaja jedna je od mnogih privilegija registriranih korisnika coolinarika kluba. Registrirajte se, pa da počnemo!
Podijeli
20 komentara
Komentiranje je jedna od mnogih privilegija registriranih posjetioca. Registrirajte se, besplatno je!

![[REGISTRIRAJ SE]](/css/cssimg/buttons/registriraj_se.gif)

Facebook
Twitter
Del.icio.us
ja sam pekla u normalnom kalupu za pite (3o-ak cm) -tijesta ima dovoljno,razvaljala sam tanko i od ostatka ispekla mala srca. u žele sam propasirala i šaku malina i dodala malo vode (da dobijem malo količine) ,čokoladna krema je ista količinski.svega ima dovoljno a okus je mmmmmmmmm ;)
I ova gore slika mami da se recept isproba .