Preskoči na glavni sadržaj

SVESTRANI BISKVIT

30 minuta
10

Ovaj biskvit možete koristi za masu kolača,pa i torti, samo ovisi o vašoj mašti, što ćete staviti na ili između biskvita, a ja ću napisati onaj koji sam ja probao, ali ga još nisam uradio, ali moram to napisati radi obećanja svim djevojkama svijeta.........

Ovaj biskvit možete koristi za masu kolača,pa i torti, samo ovisi o vašoj mašti, što ćete staviti na ili između biskvita, a ja ću napisati onaj koji sam ja probao, ali ga još nisam uradio, ali moram to napisati radi obećanja svim djevojkama svijeta.........

Sastojci

za
Kom. 6 Jaja
Žlica 6 Šečera
Žlica 6 Brašna
Kom. 1 Šlag kupovni
Žličica 1/2 Praška za pecivo
Voće Višnje, breskve i ananas
Žlice 2-3 Domaćeg pekmeza od marelica
Žlica 10 Soka od voća za filu

Priprema

1.

Prvo jako dobro izmiksajte šečer i jaja, da bude fino pjenasto izrađen, a zatim dodajte brašno i prašak za pecivo, pa ga ponovo dobro izmiksajte. Izlite u pleh,koji ste prethodno lagano naputrili i pecite ga 15 minuta na 180 stupnjeva,zatim ga izvadite van, namažite pekmezom (po želji) i poškropite sokom od voća za filu, te na njega stavite usitnjeno voće i prekrijte sa dobro izrađenim šlagom i vratite u pećnicu da se peće još 10 - 15 minuta.

Filati možete sa svačim što vam srce zaželi, pa vi vidite što se sve moće uraditi, a jedan od mojih prijedloga je da filate između biskvita sa filom od sira,jaja,cimeta i grožđica , kao za palačinke koje se zapeku s vrhnjem.

Nadam se da će posebno za mlade i neiskusne domaćice ovo biti dobar recept, jer je vrlo jednostavan. Sretno !

1

Lijepo brzo i jednostavno,lagano za ljetne dane. Hvala na divnom receptu,pozzz

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)