Preskoči na glavni sadržaj

Sve po petnaest

57

Jednostavno i fino to su mi najdraži :))

Jednostavno i fino to su mi najdraži :))

Sastojci

1. tijesto
2. tijesto
15 dag šećera
15 dag brašna
1 dl ulja
pekmez po želji

Priprema

1.

PRIPREMA:Miksati jaje sa šećerom, dodati omekšani margarin, zatim orahe i brašno s praškom i mlijeko.

2.

Tijesto do kraja umijesiti rukom i rukom i nožem rasporediti po manjem ili srednjem limu.Staviti peći na 180c.

3.

Napola pečeno premazat pekmezom i preliti drugim tijestom i ispeći do kraja.

4.

Tijesto pripremite tako da bijelanjke istučete u čvrsti snijeg, dodajte šećer i zatim jedan po jedan žumanjak.

5.

Na kraju umiješajte brašno s praškom i ulje.

6.

Pečeni kolač prelijte čokoladnom glazurom.

21

preljep kolač!!

e Vlatkić ovo je nešto fino, a zašto mi Nadica nije dala taj recept????

ja malo kasnim..zato imas 10+

Ovako je ispalo drugima