tortu je bila narucila moja koleginica,posto senjoj jako dopala ja sam zelela da je i ovde postavim u nadi da ce se i onom ko je bude pravio svideti,mozda je ista kao neke svarcvaldice,ali nije na odmaet i ovaj recept ;)
tortu je bila narucila moja koleginica,posto senjoj jako dopala ja sam zelela da je i ovde postavim u nadi da ce se i onom ko je bude pravio svideti,mozda je ista kao neke svarcvaldice,ali nije na odmaet i ovaj recept ;)
Sastojci
Priprema
za koru :Odvojiti zumanca i umutiti ih sa secerom,
belanca umutiti u cvrst sneg i dodati zumancima.
U tu smesu umesati kakao, orahe i keks, peci na 220 C
FIL I :sok od visanja staviti da provri i tada umesati gustin.
FIL II: Umutiti slatku pavlaku sa malo visnjevace
Koru ostaviti da se ohladi i iseci na tri dela.
Prvu koru mpremazati sa kasicom visnjevace ili sokom od visnje, cisto da kora omeksa, namazati kou prvo crvenim filom, zatim malo visanja i preko visanja umucenu slatku pavlaku.
Staviti drugu koru i ponoviti isti postupak, staviti trecu koru i od gore i ostatak torte isfilovati ostatkom slatke pavlake.Tortu na kraju ukrasiti rendanom cokoladom ili vec po svom izboru :)
Kako je tebi ispao recept?
5