Preskoči na glavni sadržaj

Svarcvald tortica

50 minuta
18

tortu je bila narucila moja koleginica,posto senjoj jako dopala ja sam zelela da je i ovde postavim u nadi da ce se i onom ko je bude pravio svideti,mozda je ista kao neke svarcvaldice,ali nije na odmaet i ovaj recept ;)

tortu je bila narucila moja koleginica,posto senjoj jako dopala ja sam zelela da je i ovde postavim u nadi da ce se i onom ko je bude pravio svideti,mozda je ista kao neke svarcvaldice,ali nije na odmaet i ovaj recept ;)

Sastojci

za
potrebno

Priprema

1.

za koru :Odvojiti zumanca i umutiti ih sa secerom,

2.

belanca umutiti u cvrst sneg i dodati zumancima.

3.

U tu smesu umesati kakao, orahe i keks, peci na 220 C

4.

FIL I :sok od visanja staviti da provri i tada umesati gustin.

5.

FIL II: Umutiti slatku pavlaku sa malo visnjevace

6.

Koru ostaviti da se ohladi i iseci na tri dela.

7.

Prvu koru mpremazati sa kasicom visnjevace ili sokom od visnje, cisto da kora omeksa, namazati kou prvo crvenim filom, zatim malo visanja i preko visanja umucenu slatku pavlaku.

8.

Staviti drugu koru i ponoviti isti postupak, staviti trecu koru i od gore i ostatak torte isfilovati ostatkom slatke pavlake.Tortu na kraju ukrasiti rendanom cokoladom ili vec po svom izboru :)

5

evo i mojih slikica ;)

da, da 1L slatke pavlake se umuti :D ;)

misli se na 1 LITAR tecne pavlake?

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)